Летичівський район, Хмельницька область

«Меджибізька дитяча школа мистецтв (школа естетичного виховання)»

Комунальна установа «Меджибізька дитяча школа мистецтв» - це початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, що становить початкову ланку спеціалізованої мистецької освіти та належить до системи позашкільної освіти. Рішенням дев'ятої сесії сьомого скликання від 27 січня 2017 року № 9-19/2017 створено Комунальну установу «Меджибізька дитяча школа мистецтв (школа естетичного виховання)» та затверджено статут школи.

З початку 2016 року  у школі навчалось 106 учнів,  працювало 8 викладачів, з них 5 – на основній роботі, 2 – сумісника. З початку 2017 навчального року кількість учнів у зв’язку з новим набором та  відкриттям класу декоративно- прикладного мистецтва становить 122 учні.

За весь період навчання в  школі  працювали такі класи, а саме:  клас вокалу (сольного співу), естрадний, народний та академічний. Викладачі: Захарчук Л.В. (12 – учнів), Шрубковська М.П. (6 учнів), Маслюк Ю. В. (студентка 4-курсу Хмельницького музичного училища ім.Заремби відділу «Спів», пройшла навчальні дисципліни: «Методика викладання співу»,та «Педагогічна практика» та має право викладати – 5 учнів), Козко Л.А. (7 учнів). Теоретичні дисципліни: сольфеджіо та музична література – викладає учениця 4 курсу Хмельницького музичного училища ім. Заремби відділу «Теорія музики» Іванчук І. М. (7 груп та 1 учениця).

Клас фортепіано - викладач Копійчук Л.Б. (14 учнів).

Клас духових інструментів - викладач Войтюк М.С. (5 сопілкарів, 1 трубач).

Клас образотворчого мистецтва - викладач Нестеровський В.В. (14 учнів).

Клас хореографії - викладач Бєлєуш А.О. (30 учнів).

Клас театрального мистецтва - викладач Шедловський О.П. (13 учнів).

Клас декоративно-прикладного мистецтва викладач Штаманетян Т.П. (14 учнів).

Навчаються діти за програмами, затвердженими Міністерством культури України. Згідно цих програм, перед спеціальною комісією, учні здають екзамени, відкритті та закриті академічні концерти, технічні заліки та контрольні уроки. На контрольних заходах завжди присутні батьки.

Найкращий показник роботи дитячої школи мистецтв - це результати участі у обласних та всеукраїнських конкурсах та наявність дітей, які бажають продовжити навчання у вищих мистецьких навчальних закладах.

Протягом 2016 року школа отримала такі перемоги:

- у відкритому конкурсі мистецтв «Кришталева зірка - 2016»:

В номінації хореографія - дитячий  хореографічний колектив «Екшн» посів III місце. Керівник Бєлєуш А.О.;

В номінації вокальні ансамблі -вокальний ансамбль «Веселий настрій» посів II місце. Керівник Захарчук Л.В.;

В номінації вокал (сольний спів)подяки та медалі за IVмісце отримали: учениця 4 класу Богачук Лілія (керівник Козко Л.А.) та Малютіна Віталіна (керівник Шрубковська М.П.).

23 березня 2018 р. в Чорному Острові, на базі Чорноострівського НВК, відбувся відкритий конкурс читців та театральних колективів імені Леоніда Глібова «Дух генія вита Подільським краєм». У вказаному конкурсі взяли участь вихованці театрального відділу Меджибізької дитячої школи мистецтв викладача Олександра Павловича Шедловського.

Конкурсна програма читців складалася з двох творів: твору Л. Глібова та твору, обраного за власним уподобанням. У ньому учень 1 класу театрального мистецтва Максим Трофімов посів І місце, а учениця 4 класу театрального мистецтва, у молодшій категорії,  ІІ місце посіла Марія Дунчик.

Окремо оцінювалася конкурсна програма учасників театральних формацій, що складалася з інсценізації твору Л. Глібова. Тут Вадим Собко, Дарія Кравець, Марія Безкоровальна отримали І місце у своїй категорії та кубок читців та театральних колективів ім. Л. Глібова.

Учасники номінації декоративно-прикладного мистецтва представляли 2 твори, які виконанувалися в довільних техніках та ілюстрували сюжети творів Л. Глібова. Тут участь прийняла вихованка 1 класу відділу декоративно-прикладного мистецтва Софія Штаманетян, а також отримала І місце у своїй номінації (викладач Тетяна Петрівна Штаманетян).