Меджибізька публічна бібліотека провела семінар для  працівників бібліотек громади

Дата: 05.05.2018 10:34

26 квітня 2018 р. в Меджибізькій публічній бібліотеці відбувся семінар-практикум для працівників бібліотек громади. У ході семінару було розглянуто чимало питань. Одним із головних обговорюваних питань був перехід шифрування книг з ББК (бібліотечно-бібліографічна класифікація) на УДК (універсальна десяткова класифікація).

Результатом обговорення стало створення робочої групи та розроблення плану роботи для переходу фондів на класифікацію УДК, передбачено терміни та масштаби даної роботи.

Крім того, у ході семінару-практикуму також були розглянуті інші питання:

– Як організувати перехід на УДК?;

– Що робити з бібліотечними фондами?;

– Що робити з каталогами?;

– Як правильно писати та впорядковувати каталожні картки?;

– Що робити книжковими роздільниками?;

– Як правильно вести щоденники роботи та сумарні книги?

У ході роботи семінару-практикуму були дані рекомендації щодо ведення картотеки письменників – лауреатів та влиття нових карток письменників – лауреатів премії імені Т. Шевченка.

Директор Меджибізької публічної бібліотеки В. В. Заєць та методист Меджибізької публічної бібліотеки Д. В. Щур особливу увагу звернули на практичні навики бібліотекарів Меджибізької ОТГ, а саме шифрування книг за новою бібліотечною класифікацією. Також були надані рекомендації по веденню гуртка бібліотеки та їх документальне оформлення.

У ході семінару були пояснені питання очищення книжкового фонду та визначені масштаби та терміни його проведення. Бібліотекарі громади ознайомилися з новими книжковими виставками. Дирекція Меджибізької публічної бібліотеки пообіцяла розробити усім бібліотекам таблиці зіставлення фонду ББК і УДК та необхідні положення, інструкції, паспорти на каталоги та картотеки.

Методичний день закінчився в приємній атмосфері обміну досвідом та запитань з бібліотечної роботи.