Летичівський район, Хмельницька область

УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ ВДОМА, НА ВУЛИЦІ І ШКОЛІ

90% пожеж трапляються із вини людини. Далі все, що потрібно знати батькам і дітям про пожежну безпеку вдома, на вулиці та в навчальних закладах.

Пожежа в Одесі в ніч на 16 вересня у дитячому муніципальному таборі «Вікторія» забрала життя трьох дівчаток. Трагедія сталася через порушення правил пожежної безпеки: система автоматичної безпеки була не включена, а пожежна водойма - порожня.

Часом самі знання про правила пожежної безпеки та їх дотримання можуть запобігти трагедії.

Кожна дитина (та й дорослий) повинен знати, як діяти під час пожежі. Далі ще раз про це.

Пожежна безпека вдома

• Пам'ятаєте, як батьки в дитинстві говорили, що «сірники дітям - не іграшки». Тепер ви скажіть це своїм дітям.

• Говоріть, говоріть і знову говоріть дітям про пожежну безпеку вдома:

• Не можна включати газ або брати сірники без дозволу батьків, а також включати електроприлади.

• Не можна залишати ввімкнені електроприлади, виходячи з дому. Якщо школяр сам вдома, попросіть його надіслати фото, виключених побутових приладів. Нехай на це піде 10-15 хвилин, але ви будете впевнені в тому, що дитина перебуває у безпеці.

• Важливо використовувати електроприлади так, як це описано в інструкції.

• Якщо в будинку є незначні поломки розеток, їх потрібно негайно усунути - викликати електрика.

• Щоб не забути про чайник або, наприклад, каструлі на плиті, поставте будильник, який нагадає, що пора піти вимкнути газ або перевірити.

• Завдання тата: стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

• Дитина повинна знати, що під час пожежі необхідно телефонувати 101 або 112!

Усе, що дитина повинна знати про пожежну безпеку на вулиці

• Не можна розводити багаття без присутності дорослих.

• Не використовуйте аерозолі та інші балони поблизу вогню.

• Не можна грати з вогненебезпечними іграшками, наприклад, петардами, хлопавками, салютом і т.д.

• При пожежі відразу повідомити дорослим - батькам, сусідам, родичам, перехожим або за номером 101.