Головчинці, Голосків, Русанівці та Ставниця провели традиційні народні гуляння на Івана Купала

Дата: 13.07.2018 11:43

Зусиллями працівників закладів клубного типу Меджибізької ОТГ для жителів громади були організовані масові народні гуляння на Івана Купала.

РУСАНІВЦІ

З 6 на 7 липня біля сільського клубу c. Русанівці відбулось святкове дійство «В ніч на Івана, в ніч на Купала», з зусиллями завідуючої клубом Антоніни Миколаївни Демянишиної.

Розпочалась святкова програма із запрошенням на свято і купальською піснею «Ой на Івана, ой на Купала»

В центрі на території біля клубу хлопці вкопали Марену, яку закликали дівчат прикрасити квітами. Коли Марену прикрасили, почали водити хоровод співаючи купальські пісні «Стороною дощик іде», «Ой ти Іванко, ой ти” до них приєднались жінки з колективу «Любисток». У їх виконані також звучали обрядові пісні, хоровод перервав шум-гул - це з’явився Водолій (Богдан Літош), який привітав усіх присутніх зі святом і окропив їх водою, яка символізує очищення душі і тіла від усього злого.

Свято продовжувалось концертною програмою. Жінки колективу «Любисток» у якому звучали українські пісні, а також конкурсами і іграми.

На закінчення свята запалили вогнище для молоді і запросили на святкову уху і дискотеку.

Тож щира подяка усім хто приймав участь у святі: дитячому колективу та колективу «Любисток» і підприємцю В.О. Вербовому, який пригощав жителів села смачною ухою та шашликом.

СТАВНИЦЯ

6 липня в селі Ставниця відбулось культурно-мистецьке свято "В ясну ніч на Івана Купала". Організатори і учасники свята: завідуючий сільським клубом Петров Юрій Генадійович, і колектив "Меджибізькі Перлини" (Людмила Іванова, Галина Недял, Лариса Козко, Юлія Ніколайчук).
"Палай, гори багаття Купала! Ясним вогнем засвітися, вільними іскрами вгору злети. Нехай сьогоднішня ніч принесе оновлення, очищення від хвороб, дасть заряд бадьорості, нові сили для праці, а коханим - любов і злагоду! Хай завжди над вами горить щаслива зірка!

Цілий вечір лунали пісні, і дорослі, і діти брали участь у змаганнях.

ГОЛОВЧИНЦІ

"І лине пісня солов’їна..."

У селі Головчинці, відбувся концент  присвяченний дню юності, краси, свято молоді, свято Івана Купала, свято літа, сонця радості і любові.

На концерті виступали колективи:

• «Бужанка»,  художній керівник Олександр Васильович Гуляк
  • «Смайл» та «Непохожі», художній керівник Лариса Юріївна Шуляк.

Колективи співали українські народні пісні, а глядачі задоволено їм підспівували

Виступали дівчата, які приїхали у гості до своїх бабусь. Також на свято були запрошені  дівчата та хлопці з села Требухівці, які показали глядачам чудовий виступ із рукопашного бою  (тренер Михайло Костик).

Наприкінці заходу староста села Петро Петрович Шуляк провів для дітей чудовий квест,  який їм дуже сподобався.