Уряд має намір ввести електронне голосування виборців

18 січня 2018 року Уряд України затвердив концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства на 2018-2020 роки, де закріплена перспективна ініціатива щодо введення електронного голосування виборців.

Про це повідомляє видання «Лівий берег».

Одним із найперспективніших в умовах України напрямку розвитку (електронної демократії) є електронне голосування виборців (e-voting). Це найпростіша форма електронної демократії, проте її реалізація містить велику кількість політичних і організаційних викликів, — ідеться в концепції.

На думку уряду, електронне голосування і вибори за відповідних умов можуть бути більш чесними, прозорими й ефективними, ніж традиційні.

Голосування через Інтернет полегшить доступ до процедури волевиявлення для значно більшої кількості громадян, що поліпшить репрезентативність і якість виборів, підвищить загальну оперативність отримання результатів голосування, створить можливість скористатися виборчим правом дистанційно, — відзначають у Кабміні. Профільним міністерствам і відомствам, доручено до липня внести проекти актів про реалізацію проектів цифрових трансформацій за низкою напрямів, у тому числі в сфері електронної демократії.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Центральна виборча комісія ініціювала державний експеримент із передачі відомостей про підрахунок голосів з виборчих дільниць безпосередньо до Центральної виборчої комісії, що дозволить прискорити підрахунок голосів на виборах.

Слідкуйте за новинами, що стосуються нових технологій голосування виборців на сайті райдержадміністрації, звертайтесь за роз’ясненнями щодо включення до списків виборців до відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації в робочі дні з 8.00 до 17.00., каб.105А, перший поверх  будинку райради, тел.: 2-05-37, 2-00-88.

Начальник відділу                                                                              Б.І.Нагорний