Меджибізька громада

Хмельницька область, Летичівський район

Демків Михайло Анатолійович: звернення #589

Автор звернення: Дмитренко Андрій Васильович
Дата: 11.02.2020 05:09


Голові
Меджибізької селищної ОТГ
Демкову М. А.
Від Дмитренко Андрія Васильовича,
Хмельницький р-он с. Грузевиця вул.
Будівельників 1 кв.125
тел. 0973050113
електронна пошта:davdap@i.ua
Клопотання.
На замовлення Меджибізької селищної ради в рамках договору №02-19/П від 13.08.2019 р. з розробки науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план смт Меджибіж Хмельницької області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» авторським колективом науковців ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ в серпні - грудні 2019 р.
В ТЕКСТІ ЯКОГО ЗНАЧИТЬСЯ:
З громадських об’єктів найбільш яскравим є Торгові ряди (XVIІІ ст.) по вул. Пушкіна, 2-4, що мають статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. Первісно ряди мали башту – ратушу з годинником, барокові фасади і симетричну композицію. Після перебудови в 1950-і рр. комплекс було розділено на 4 корпуси. На сьогодні найбільше автентичних рис зберегла будівля вздовж вул. Замкової (Пушкіна 2). Інші корпуси значно перебудовані, а західний - лежить в руїнах.

Під час Другої світової війни споруда Торгових рядів зазнала значних руйнувань. Під час реконструкції цільну будівлю було розділено на окремі корпуси.
Східний корпус під час реконструкції повністю втратив автентичність, всі прорізи перебиті і фактично не співпадають з первісними. Єдине, що нагадує про історичний вигляд фасаду – це виступаючий ризаліт з підвищеним дахом. Західний корпус майже повністю зруйнований. На сьогодні залишились лише рештки зовнішніх стін. Південний корпус повністю перебудований під одноповерховий склад з сучасними прорізами. ( ОПИС БУДІВЕЛЬ ПУШКІНА 4)

Житлова забудова представлена трьома будинками, які мають статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Всі споруди примикають один до одного і розташовані по червоній лінії вулиці.

ДАННІ ТВЕРДЖЕННЯ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ ТА ПОТРЕБУЮТЬ НЕГАЙНОГО ВНЕСЕННЯ ЗМІН У ПРОЕКТНУ ДОКУМЕНТАЦІЮ, ТАК ЯК :
1.Відповідно до п.209 Додатку до Наказу Управління культури облдержадміністрації від 28.02.2013 №65н. до Переліку нововиявлених (щойно виявлених) об'єктів культурної спадщини Хмельницької області пам'ятки архітектури місцевого значення, розташованих на території смт Меджибіж , віднесено будинок, друга половина 16ст. за адресою вул. ПУШКІНА 2(ЩО ВИЗНАЧЕННО З МАТЕРІАЛІВ ФОТОФІКСАЦІЇ НАДІСЛАННИХ З ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОДА) смт. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області.
2.ЗА АДРЕСОЮ смт.МЕДЖИБІЖ вул. ПУШКІНА 4 РОЗТАШОВАННИЙ ОБ’ЄКТ НЕРУХОМОГО МАЙНА (КАФЕ БАР ТА ЖИТЛОВІ ПРИМІЩЕННЯ З БУДІВЛЕЮ СКЛАДУ ТА БУДІВЛЕЮ ПРОХІДНОЇ) З РЕЄСТРАЦІЙНИМ №1293634468230 У ПЕРЕЛІК НОВОВИЯВЛЕННИХ ОБ'ЄКТІВ НЕ ВНОСИВСЯ ТАК ЯК ЙОГО ЗБУДОВАНО У 1950 РОКАХ РАЙОННИМ СПОЖИВЧИМ ТОВАРИВСТВОМ ПРО ЩО СВІДЧАТЬ ДАННІ БТІ.
3.ВСТАНОВЛЕННА ВИСОТА ЗАБУДОВИ ( - 7 метрів від середньої відмітки рівня поверхні землі до гребня даху в кварталі, обмеженому вул. Набережна, Пушкіна, Замкова; на відтинку вул. Набережна від перетину з вул. Пушкіна до східної межі ДІКЗ «Межибіж», на ділянці по вул. Замкова, 3;) НЕ ВІДПОВІДАЄ В ДІЙСНОСТІ ІСНУЮЧОМУ ОБЬЄКТУ вул. ПУШКІНА 4-2 ТАК ЯК ДАННИЙ БУДИНОК МАЄ ВИСОТУ 12 МЕТРІВ ДО ГРЕБНЯ КРИШІ.
4. З вищевикладенних описів будівлі розташовані за адресою смт. Меджибіж вул.Пушкіна 4 підпадають під ознаки п.2 ст.13 ЗУ Про Культурну Спадщину де вказано:
-Не підлягають державній реєстрації об'єкти, що є сучасними
копіями існуючих пам'яток або спорудами (витворами), створеними за
старовинними проектами чи науковими реконструкціями, в тому числі
масові тиражовані копії.

5. ШАНОВНИЙ МИХАЙЛО АНАТОЛЬОВИЧ ПРОШУ ВАС: НАДІСЛАТИ ДОСТОВІРНІ ДАННІ У ПРОЄКТНУ ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ВИКЛЮЧИТИ НЕДОСТОВІРНІ ДАННІ З АРХІТЕКТУРНО-ОПОРНОГО ПЛАНУ У ЧАСТИНІ ЯК ГРАФІЧНИХ ТАК І У ПЕРЕЛІКУ ДЕ ВНЕСЕНО БУДІВЛЮ ЗА АДРЕСОЮ смт. МЕДЖИБІЖ вул. ПУШКІНА 4.

Копії матеріалів надісланих ОДА додані на електронну поштову адресу Меджибізької ОТГ.
Відповідь надіслати на вказану електронну пошту.


11.02.2020р. Дмитренко А. В.

Офіційний коментар:

Шановний Андрію Васильовичу, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» щодо Вашого електронного звернення від 11 лютого 2020 року, виконавчий комітет Меджибізької селищної ради повідомляє про наступне:

На замовлення Меджибізької селищної ради, в рамках договору №02-19/П від 13.08.2019 р., розробляється «Історико-архітектурний опорний план смт Меджибіж Хмельницької області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів». Розробка історико-архітектурного опорного плану смт Меджибіж, а також визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів, а також виконання історико-архітектурної інвентаризації об’єктів культурної спадщини ґрунтується на чинних нормативно-правових документах, які формують сучасну нормативну базу таких досліджень. Необхідність розроблення згаданої науково-проектної документації зумовлена вимогами Закону України «Про охорону культурної спадщини», постановами Кабінету Міністрів від 26.07.2001 № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України», від 03.07.2006 №909 «Про затвердження Порядку визначення населеного місця історичним», від 13.03.2002 № 318 «Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць».

Результатом досліджень стали: історико-архітектурний опорний план смт Меджибіж з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів – текстова та графічна частини. Даний документ поки що є незатверженим і не погодженим. Після корегування документу згідно зауважень, в тому числі й враховуючи ваші, історико-архітектурний опорний план Меджибожа може бути затверджений Консультативною радою Управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій.

З повагою, селищний голова Михайло Демків

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь