Вибори-2019: Спроби заплатити агітаторам МВС оцінюватиме як підкуп

Дата: 07.02.2019 14:15

Спроби здійснити виплати людям, які беруть участь в агітації під час виборчої кампанії, оцінюватимуться як підкуп виборців. Вибори мають проводитися на волонтерських засадах.

На цьому на брифінгу наголосив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми хочемо нагадати шановним учасникам виборчих перегонів: сьогоднішнє виборче законодавство, Закон "Про вибори Президента України" не передбачає те, що (вони - ред.) мають право платити гроші спостерігачам, агітаторам під час виборчої кампанії. Спроби здійснити такі платежі людям, які беруть участь в агітації під час виборчої кампанії, нами будуть оцінюватися і кваліфікуватися за ст. 160 ККУ - це підкуп виборців", - сказав Варченко.

Він також прокоментував "особливо креативні думки деяких штабів, які до нас доходять, що мовляв, ми візьмемо і залучимо цих людей і в масовому порядку укладемо з ними трудові угоди і на основі цих угод вони будуть здійснювати агітацію".

"Нагадую, що Закон "Про вибори Президента України", а саме стаття 64, частина шоста - прямо забороняє будь-які виплати за агітаційну роботу. Через те спроби укласти отакі масові угоди - тисячами, десятками тисяч - і в такий спосіб здійснити підкуп виборців нами теж буде кваліфікуватися як порушення виборчого законодавства за ст. 160 Кримінального кодексу України - підкуп виборців", - зазначив радник міністра.

Він закликав усіх учасників виборчих перегонів берегти "свої імідж, репутацію і свободу".

"Вибори проводяться на волонтерських засадах. Як це звучить на сьогодні десь трагічно для багатьох людей, які сподівалися підзаробити, але ми мусимо робити ці кроки і йти до цивілізованих виборів. Коли виборець не буде купуватися, і результати виборів не будуть купуватися, а це буде реальне волевиявлення в реальних інтересах нашої країни", - додав Варченко.

Радник міністра також закликав кандидатів і членів їхньої команди самим не йти на злочин і не штовхати до цього тисячі людей, "які вам вірять".

"Ми сподіваємося, що ця виборча кампанія буде певною мірою еталоном порівняно з попередніми виборчими кампаніями. 2019 рік - рік двох виборів - президентських і парламентських - команди потренуються під час президентських виборів до чесної і прозорої боротьби", - підкреслив він.