Меджибізька громада

Хмельницька область, Летичівський район

Що таке публічна кадастрова карта України та як нею користуватися?

З 01 січня 2013 року відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України, є відкритими та опубліковані в мережі Інтернет. Це стало можливим шляхом створення Публічної кадастрової карти України.

Як користуватися Публічною кадастровою картою України та що робити у разі виявлення помилок.

Публічна кадастрова карта Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру складається із декількох шарів, які включають в себе наступні дані: ортофотоплан (цифрова карта), індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастрові номери ділянок, форма власності ділянок, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України. В майбутньому планується додати до кадастрової карти України інформацію про надра, комунікації, мережі, будови, водні, лісові ресурси і т.п..

Публічна кадастрова карта України виконує дві основні функції:

1. Перевірка наявності земельної ділянки в Державному земельному кадастрі України та відсутність помилок і невідповідностей в її відображенні.

2. Можливість надіслання електронної заяви про відсутність ділянки або помилки і невідповідності в її відображенні.

Потрапити на Публічну кадастрову карту України можна через офіційний веб-сайт Держгеокадастру або ж за адресою в мережі Інтернет http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta

Як знайти земельну ділянку за її кадастровим номером?

Якщо державний акт на землю був виданий після 2004 року, то кадастровий номер можна знайти на зворотній частині державного акту.

Якщо державний акт виданий до 2004 року, то кадастровий номер треба шукати в Довідці про присвоєння кадастрового номеру. Якщо такої довідки немає, то скоріше за все земельна ділянка не має кадастрового номеру та відомості про неї відсутні в Державному земельному кадастрі України.

Якщо ж земельній ділянці присвоєний кадастровий номер, то його слід ввести в пошукову стрічку на сторінці Публічної кадастрової карти України та натиснути кнопку пошуку.

Якщо земельна ділянка наявна в Державному земельному кадастрі, інформація про земельну ділянку повинна з’явитися на Публічній кадастровій карті, зокрема Ви зможете побачити такі відомості:

- кадастровий номер земельної ділянки;

- форма власності (на прикладі – приватна);

- код цільового призначення (на прикладі - 03.07);

- площа ділянки в гектарах (на прикладі - 0,58099 га)

Увага! Дані про власника земельної ділянки на Публічній кадастровій карті України не публікуються.

Як шукати земельну ділянку у якої немає кадастрового номеру?

Для пошуку земельної ділянки необхідно ввести інформацію про місцезнаходження ділянки – область, район, населений пункт.

Далі треба шукати ділянку вручну, використовуючи коліщатко миші (збільшення та зменшення масштабу) або кнопки “+” та “-” на карті, ліву клавішу миші (якщо її натиснути, коли курсор знаходиться на карті, то карту можна пересувати в зворотному напрямку).

Для того, щоб краще орієнтуватися на місцевості можна підключити супутниковий знімок, спочатку натиснувши на карті на кнопку “Шари”, а потім обравши пункт “Ортофотоплан”.

Які помилки можна побачити на карті?

1. Там, де повинна бути Ваша земельна ділянка, взагалі немає земельної ділянки (“Ділянка не знайдена”).

2. Кадастровий номер не знайдено.

3. Конфігурація ділянки має помилки.

4. Межі земельної ділянки перетинаються з межами іншої ділянки (ділянок).

5. Місцезнаходження ділянки помилкове.

6. Частина ділянки у воді.

7. Частина ділянки на дорозі.

Якщо Ви не змогли знайти свою ділянку на Публічній кадастровій карті України або виявили помилки в її відображенні, рекомендуємо звертатися до територіальних органів Держгеокадастру України.

Звертаємо також особливу увагу, на документацію із землеустрою (технічна документація чи проект землеустрою). Не завжди вартість виконання таких робіт відповідає їх якості. В багатьох випадках від змісту наповнення документації інформацією про земельну ділянку, залежить виправлення виявленої вами помилки, відновлення інформації про ділянку та її основні характеристики. Тому результатом виконання робіт із землеустрою має бути обов’язково витяг з Державного земельного кадастру та оригінальний примірник землевпорядної документації наданої виконавцем замовнику таких робіт. Перелік таких виконавців (ліцензіатів) знаходиться на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області: gudazru-khm.gov.ua та на офіційному сайті Держгеокадастру України land.gov.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь