Меджибізька громада

Хмельницька область, Летичівський район

Виборча адреса виборця, як її визначити та привести у відповідність до законодавства України

              В грудні 2015 року Верховна Рада внесла зміни до ряду законів щодо реєстрації місця проживання громадян України, органів реєстрації, міграційної служби. Зміни торкнулися також Закону України “Про Державний реєстр виборців”. Встановлено, що виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.

Як же зараз визначається  виборча адреса?                        

     Виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. За даним законом  реєстрація — це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Виборчою адресою виборця, таким чином, є  адреса, де зареєстровано його місце проживання, відомості про яку занесено до паспорта громадянина України.
Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або відділом ведення Державного реєстру виборців за мотивованим зверненням виборця Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування). Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань. Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування). За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, відділ ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю. Станом на 28.02.2017 року до Реєстру включено 22705 виборців нашого району. За сім років успішного функціонування автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» у режимі постійної експлуатації,  із заявами щодо включення, зміни ідентифікаційних даних, зміни виборчої адреси, тимчасової зміни місця голосування до відділу звернулося понад     3тис.виборців.                                                                                                                           
     Враховуючи зміни в законодавстві, необхідність приведення виборчих адрес до   зареєстрованого місця проживання та з метою усунення непорозумінь під час виборчого процесу, просимо виборців громад району перевірити свою виборчу адресу в Державному реєстрі виборців і привести її у відповідність до вимог законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та “Про Державний реєстр виборців”.
     Відповідно до пункту 20 статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.
     Законом який визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост є Закон України "Про місцеві вибори" (далі – Закон).
      Згідно зі статтею 3 вказаного Закону право голосу на виборах депутатів районної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідних територіальних громад на території цього району та проживають в межах відповідного територіального виборчого округу.
      Право голосу на виборах депутатів обласної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та проживають на території відповідних районів, міст обласного значення, що входять до складу цієї області в межах відповідного територіального виборчого округу.
      Право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.
      Право голосу на виборах депутатів районної у місті ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до територіальної громади відповідного міста та проживають на території відповідного району в місті в межах відповідного територіального виборчого округу.
      Право голосу на виборах старости мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади та проживають на території населеного пункту (села або селища), де за рішенням об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади проводяться такі вибори.
      При цьому належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання, відомості про яке вносяться до паспорта чи тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).
     Необхідно пам’ятати, що Законом України "Про Державний реєстр виборців" (частини перша, друга статті 20) кожному виборцю у разі зміни його персональних даних надано право особисто звернутися до органу ведення Реєстру із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі.
      До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру. Під час звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.
     Орган ведення Реєстру вивчає обґрунтованість заяви виборця щодо зміни його виборчої адреси.
     За підсумками вивчення керівник органу ведення Реєстру може видати наказ про внесення до Реєстру зміни щодо виборчої адреси виборця або відмовити виборцю у внесенні такої зміни (частина четверта статті 20 Закону України "Про Державний реєстр виборців").
        Усі дії передбачені законодавством можна провести у нашому відділі (органі ведення Реєстру), який знаходиться у будинку Летичівської райради, вул. Героїв Крут, 2/1, смт  Летичів, каб.№105А(перший поверх).Тел.:2-05-37,  2-00-88

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців

апарату Летичівської райдержадміністрації

 

Б.І.Нагорний

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь