Перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року

Дата: 01.02.2016 09:04

Відповідно до ст.7 Закону України від “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 грудня 2016 року у звязку зі зміною прожиткового мінімуму проведено масовий перерахунок пенсій. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність підвищився до 1247 гривень. У зв’язку з цим перераховано мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Перераховані виплати пенсіонери вже отримують протягом грудня згідно графіку виплати пенсій.

Перерахунок мінімального розміру пенсії, доплати за понаднормативний стаж проводиться пенсіонерам, які не працюють. Таку норму передбачено в частині 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Якщо пенсіонер, який працює, звільняється з роботи, то за його зверненням пенсію буде перераховано з дня, що настає за днем звільнення.

У разі, якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого страхового стажу та заробітку, не досягає мінімального розміру пенсії (який за наявності повного страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність), до пенсії встановлюють доплату до рівня прожиткового мінімуму. Якщо особа не набула повного страхового стажу, то розмір її пенсії визначають пропорційно наявному стажу, виходячи із зазначеного прожиткового мінімуму. Якщо ж особа має більше страхового стажу, то до її пенсії встановлюється доплата за понаднормативний стаж.

Додатково повідомляємо, що повний страховий стаж:

• 20 років - для жінок та 25 років - для чоловіків (для осіб, пенсія яким призначена до 1 жовтня 2011 року та яким після цієї дати не здійснювали перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії);

• 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків (для осіб, яким пенсію призначено після 1 жовтня 2011 року чи до цієї дати, але після них здійснено перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.)

Перерахунок незалежно від факту роботи проводиться:

• членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. З 1 грудня на кожного непрацездатного члена сім»ї розмір пенсії становить 1247 гривень;

• мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Оскільки Законом визначено, що її розмір не може бути нижчим за 2 розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то з грудня це 2494 грн. (1247 х 2).

Розмір пенсійних виплат інвалідам та одержувачам пенсій у зв'язку з втратою годувальника також перераховано, виходячи з прожиткового мінімуму 1247 гривень. Інвалідам (незалежно від виду пенсії) не може бути пенсія менше 1247 гривень. Мінімальні розміри пенсій у зв'язку з втратою годувальника з 1 грудня становлять:

• на одного непрацездатного члена сім'ї - 1247 грн. (1247 х 100 %);

• на двох непрацездатних – 1496,40 грн. (1247 х 120 %);

• на трьох і більше непрацездатних – 1870,50 грн. (1247 х 150 %).

Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1247 гривень, обчислено розміри підвищень до пенсій ветеранів війни і жертв нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, державну соціальну допомогу на догляд, надбавки на утриманців відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачено, що до пенсії почесним донорам встановлюється надбавка 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 1 грудня – 1544 грн.). Розмір зазначеної надбавки зріс до 154, 40 грн.

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та інвалідам з числа учасників аварії на ЧАЕС з 1 грудня становить:

• для інвалідів 1 групи (285 % прожиткового мінімуму) – 3553,95 грн.;

• для інвалідів 2 групи (255 % прожиткового мінімуму) – 3179,85 грн.;

• для інвалідів 3 групи (225 % прожиткового мінімуму) – 2805,75 грн.

Мінімальний розмір пенсії учасникам бойових дій (165 % прожиткового мінімуму) становить 2057,55 грн.

Додатково повідомляємо, станом на 1 грудня на обліку в Летичівскому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України перебуває 19176 пенсіонерів (Летичівський район – 9119 осіб, Деражнянський район – 10057 осіб). Масовий перерахунок проведено для 17572 пенсіонерів (Летичівський район - 8348, Деражнянський район - 9224), з них 1575 пенсіонерів не побачили підвищення виплат (перераховано складові нарахованих пенсій, але не збільшилась пенсія до виплати), та для 15997 пенсіонерів (Летичівський район – 7591, Деражнянський район – 8406) розмір пенсії підвищився (розмір підвищення в кожного індивідуальний). Середній розмір підвищення по Летичівському району – 109,18 грн., по Деражнянському – 107,46 грн.).

Станом на 1 грудня 2016 року середній розмір пенсії складає 1534,50 гривень.

Консультацію з цього питання можна отримати в Летичівському об’єднаному

управлінні Пенсійного фонду України Хмельницької області

за тел.: 9-14-79, 2-04-64 (смт Летичів); 2-14-11, 2-15-88 (м. Деражня);

за адресами: смт.Летичів, вул.Савіцького Юрія, 16; м. Деражня, вул. Миру, 35

Начальник Летичівського

об’єднаного управління

Пенсійного фонду України                                                                                                                                                 О.Яцкова