Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

Культурна спадщина

Культурна спадщина Меджибізької громади

На території Меджибізької об’єднаної територіальної громади на обліку та під охороною держави  налічується 29 пам’яток історії (28 - місцевого, 1 - національного), 6 - архітектури та містобудування національного значення, 5 - археології. Усього 40 пам’яток культурної спадщини. Також території Меджибізької об’єднаної територіальної громади нараховується 42 нововиявлених об’єктів культурної спадщини. З них, за видами: 23 об’єкти археології, 17 - архітектури та містобудування, 1 - історії, 1 - монументального мистецтва.

Забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання відбувається на основі укладених із відділом пам’яток історії та культури у Хмельницькій області охоронних договорів.

Переважна більшість об’єктів та пам'яток архітектури потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт через незадовільний (інколи аварійний стан). Особливо це стосується пам’яток та об’єктів архітектури у смт Меджибіж. У 2017 р. на реставрацію Палацу ХVІ ст. (смт. Меджибіж, ох.№764/1) було виділено і фактично освоєно 2 млн грн із бюджету Хмельницької обласної ради.

Із метою належного забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання Меджибізької ОТГ, на базі Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” традиційно відбуваються круглі столи та консультації з громадськістю . Так, 27 вересня 2016 р. відбувся круглий стіл для старшокласників шкіл Меджибізької ОТГ “Туристичне майбутнє Меджибожа”. 19 лютого 2017 р. відбулися консультації з громадськістю на тему: “Співпраця Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” з Меджибізькою ОТГ щодо дотримання пам’яткоохоронного законодавства і збереження історичної забудови”. 21 квітня 2017 р. відбулося засідання круглого столу “Туристичні перспективи Меджибожа”. 22 лютого 2018 р. відбувся круглий стіл на тему “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”.

 

Учасники круглого столу “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”. (22 лютого 2018 р.)

На фото: учасники круглого столу “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”. (22 лютого 2018 р.)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь