Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

Культурна спадщина

Культурна спадщина Меджибізької громади

На території Меджибізької об’єднаної територіальної громади на обліку та під охороною держави  налічується 29 пам’яток історії (28 - місцевого, 1 - національного), 6 - архітектури та містобудування національного значення, 5 - археології. Усього 40 пам’яток культурної спадщини. Також території Меджибізької об’єднаної територіальної громади нараховується 42 нововиявлених об’єктів культурної спадщини. З них, за видами: 23 об’єкти археології, 17 - архітектури та містобудування, 1 - історії, 1 - монументального мистецтва.

Забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання відбувається на основі укладених із відділом пам’яток історії та культури у Хмельницькій області охоронних договорів.

Переважна більшість об’єктів та пам'яток архітектури потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт через незадовільний (інколи аварійний стан). Особливо це стосується пам’яток та об’єктів архітектури у смт Меджибіж. У 2017 р. на реставрацію Палацу ХVІ ст. (смт. Меджибіж, ох.№764/1) було виділено і фактично освоєно 2 млн грн із бюджету Хмельницької обласної ради.

Із метою належного забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання Меджибізької ОТГ, на базі Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” традиційно відбуваються круглі столи та консультації з громадськістю . Так, 27 вересня 2016 р. відбувся круглий стіл для старшокласників шкіл Меджибізької ОТГ “Туристичне майбутнє Меджибожа”. 19 лютого 2017 р. відбулися консультації з громадськістю на тему: “Співпраця Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” з Меджибізькою ОТГ щодо дотримання пам’яткоохоронного законодавства і збереження історичної забудови”. 21 квітня 2017 р. відбулося засідання круглого столу “Туристичні перспективи Меджибожа”. 22 лютого 2018 р. відбувся круглий стіл на тему “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”.

 

Учасники круглого столу “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”. (22 лютого 2018 р.)

На фото: учасники круглого столу “Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні”. (22 лютого 2018 р.)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь