Послуги для громадян

21 Липня, 2021 р., 09:25
Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ю: опіка (піклування), прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).             Консультування з приводу створення та функціонування ПС/ДБСТ, встановлення опіки (піклування),  патронату та наставництва, навчання на курсах щодо виховання, взаємодії з дитиною-сиротою, дитиною позбавленої батьківського піклування та дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах тощо, також інформацію щодо сімейних форм виховання можна отримати у Службі у справах дітей Меджибізької селищної ради за адресою вул. Довжанська, 21а, с.Требухівці, Летичівського р-ну, Хмельницької обл., 31530.           Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Ті, хто прийняв дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми. Діти перебувають у прийомній родині до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання. Порядок створення та функціонування прийомної родини встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю».          Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання. Порядок створення та функціонування ДБСТ встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу».       Меджибізький центр соціальних послуг здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а також дітей які перебувають під опікою (піклування) громадян.