Святкування Дня матері

Дата: 12.05.2019 09:10

Фото без описуОй чому ти мамо, посивіла рано…
А була у тебе золота коса.
Це тому мій милий що життя з полином,

Бог у мою косу зачесав!

Заходи приурочені до Дня матері в Україні Меджибізька об’єднана територіальна громада провела 11.05.2019 року.

Це свято відзначається відповідно до указу Президента який був підписаний 10 травня 1999 року. В цей день всі небайдужі люди вшановують найріднішу людину яка дала життя – матір.

В будинку культури смт. Меджибіж з привітанням матерів і всього жіночого населення громади виступила секретар селищної ради – Бацевич Валентина Борисівна,

також  відбулась тематична концертна програма за участю художніх колективів Меджибізької громади, а також вихованців Меджибізької ЗОШ.

Фото без опису Фото без опису

Слід пам’ятати що 90 років тому, у 1929-му, жіноча громадська організація Союз українок Галичини (тоді територія західної України перебувала у складі Польщі) звернулася до громади з пропозицією визначення Дня матері.

До речі за кордоном також святкують День матері:

-у Польщі 26 травня, у Литві, Угорщині, Румунії, Іспанії, Португалії – у першу неділю травня;

-у мусульманських країнах матерів ушановують у день весняного рівнодення;

-у Вірменії Днем матері стало 7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці, у Білорусі – 14 жовтня, день Покрови, у Коста-Риці – 15 серпня, Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, у Панамі – 8 грудня, день Непорочного зачаття.