Культура Меджибізької ОТГ: сьогодення та перспективи

Дата: 06.02.2020 13:43

Минув лише місяць, а працівники закладів культури Меджибізької ОТГ збиралися вже на 3 робочих наради. В першу чергу це пов’язано з тим, що в цьому році завершує дію «Програма розвитку закладів культури на території Меджибізької селищної ради на 2016-2020 роки», і вже зараз виникає необхідність дати відповідь на запитання: “Як працювати далі?”

Колективне фото на фоні Арт-стіни в Меджибізькій дитячій школі мистецтв (Авторська робота Тетяни Штаманетян).

6 лютого 2020 р.

В умовах, коли в країні війна, слабко розвинена економіка, а відповідно і слабке місцеве самоврядування, попри значні здобутки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, заклади культури працюють в умовах неможливості активного розвитку. Більшість видатків, передбачених в бюджеті покривають зарплату та інші соціальні гарантії. Певну частину видатків складають кошти на оплату комунальних послуг та поточні ремонти і придбання.

Перша нарада в 2020 році. Оптимістично дивимося в майбутнє

Тобто в умовах фінансової скрути не доводиться надіятися на придбання музичних інструментів, сценічних костюмів, а тим більше на реконструкцію та капітальні ремонти будівель. Тому, враховуючи стан справ, було напрацьовано чимало пропозицій для покращення діяльності галузі культури в громаді.

Науковий співробітник ДІКЗ "Межибіж" Сергій Володимирович Войтко проводить фахову екскурсію залами фортеці

Також було вирішено організувати виїзні гастролі спільного творчого колективу працівників культури. Вже розпочато підготовку літературної композиції, яку буде показано у селах громади. Ну і після останньої наради 6 лютого відвідано фортецю, де змогли ознайомитися з її історією та історією середньовічного містечка Меджибіж та навколишніх сіл.

Колективне фото біля фортеці 6 лютого 2020 р.