«Поліцейський офіцер громади»

Дата: 12.03.2020 17:00

Фото без описуСьогодні в області стартував новий проєкт від Нацполіції України «Поліцейський офіцер громади» (ПОГ). Цей проєкт – один із тих, який реалізовують в рамках реформи поліції. Кожна громада має отримати свого офіцера поліції, який буде доступний для населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми.
На Хмельниччині розпочали відбір громад і офіцерів ще влітку минулого року. Із 45 громад, які подали заявку, до проекту відібрали лише 35, а зі 117 поданих заявок від бажаючих бути офіцерами, відбір і тестування пройшли 57 правоохоронців.
Всього на область надійшло 43 автомобіля. Хоча ПОГів є 57. Ще 14 автомобілів, планується, що додадуть у липні, коли пройдуть усі необхідні тендерні процедури.
Якщо є контакти, бажання, чи потреба, до поліцейського можна звертатися, як за консультацією, так і для реагування на правопорушення. Він зобов’язаний отримати інформацію, відреагувати самому, або ж, залежно від ситуації, передати на підрозділ у групу реагування патрульної поліції.
Щодо прав і обов’язків, то у поліцейського офіцера громади будуть права працівника поліції:
- як дільничний – складати адміністративні протоколи;
- як патрульний – зупиняти автомобілі і складати протоколи;
- як поліцейський дозвільної системи – перевірка власників авто;
- як ювенальна превенція – проводити профілактику в школах і так далі.
Більше того, через декілька місяців вступає в дію закон про проступки. Кожен поліцейський офіцер громади буде мати флешкарту із доступом до єдиної системи реєстрів досудових розслідувань і буде мати право вносити до ЄРДР легкі кримінальні правопорушення, які будуть віднесенні до функцій дізнання.
ПОГ складає план своєї роботи на два тижні, який затверджує керівник підрозділу поліції, де він працює. У цей план, в рамках закону, враховуватимуться побажання голови громади.
В нашій громаді працюватиме 1 офіцер який сьгодні отримав автомобіль та для якого обладнали робоче місце в с.Шрубків