Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

Рекомендований покроковий порядок дій керівника закладу охорони здоров’я у разі інфікування covid-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на covid-19

Дата: 13.07.2020 14:57
Кількість переглядів: 537

При зверненні медичного працівника з симптомами захворювання на COVID-19 до свого сімейного лікаря, він повинен надати йому направлення до вірусологічної лабораторії на підтвердження захворювання методом полімеразної ланцюгової реакції (ПРЛ).
     У разі отримання позитивного результату лабораторного дослідження, інфікований медичний працівник подає висновок (протокол випробувань) закладу охорони здоров’я, сімейний лікар якого направив працівника на дослідження до лабораторії.
Згідно з п.6 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 (далі – Порядок №337), заклад охорони здоров’я, отримавши протокол випробувань з позитивним висновком, повинен протягом доби скласти і передати на паперовому носії екстрене повідомлення згідно з додатком 1: підприємству, де працює потерпіла особа (в даному випадку медичному закладу), ГУ Держпраці у Хмельницькій області, робочому органу ВД Фонду за місцем настання випадку.
     Після отримання екстреного повідомлення роботодавець (в даному випадку керівник закладу охорони здоров’я, де працює потерпіла особа) організовує проведення епідеміологічного розслідування цього випадку інфікування з залученням лікаря-епідеміолога або шляхом звернення до відповідного медичного закладу.
     З врахуванням зазначеного у ст.36 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», матеріали епідеміологічного розслідування в обов’язковому порядку мають містити таку інформацію: джерела інфікування працівника, причини що призвели до його захворювання, осіб, дія або бездіяльність яких призвели до інфікування, заходи із запобігання подальшому інфікуванню, висновки.
     Матеріали епідеміологічного розслідування з інформацію, що потерпіла особа дійсно виконувала свої професійні обов’язки і надавала медичну допомогу хворому на COVID-19, після їх отримання надаються лікарю-інфекціоністу та профпатологу, які встановлюють діагноз з урахуванням цих матеріалів.
     При встановленні лікарем-інфекціоністом та профпатологом діагнозу «Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2», роботодавець повинен відповідно до п.8 Порядку №337 скласти повідомлення про НВ/ГПЗ (отруєння) згідно з додатком 2 і направити його не пізніше наступного робочого дня до: ГУ Держпраці у Хмельницькій області, робочому органу ВД Фонду за місцем настання випадку та іншим.
Після цього, згідно з п.12 Порядку №337 роботодавець (в даному випадку керівник закладу охорони здоров’я, де працює потерпіла особа) для розслідування даного гострого профзахворювання утворює наказом комісію не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації про гостре професійне захворювання.
     Згідно з п.30 Порядку №337 розслідування проводиться протягом 5 робочих днів з дня утворення комісії, з використанням матеріалів епідеміологічного розслідування.
     За результатами розслідування складається акт за формою Н-1/П або Н-1/НП, який після підписання членами комісії надається на затвердження роботодавцю.
     Акт за формою Н-1/П є підставою для звернення потерпілою особою (медпрацівником) до робочого органу ВД Фонду для отримання страхових виплат.
    Для отримання консультації з зазначених питань телефонуйте до працівників Летичівського відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області. Ми завжди готові допомогти! Необхідну інформацію можете знайти за телефонами: (03857) 20368, (03850) 20659.

 

Летичівське відділення УВД

ФССУ в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь