Верховна рада призначила дату місцевих виборів в Україні

Дата: 16.07.2020 15:08

Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів (№ 3809).
Постановою передбачається в неділю 25 жовтня провести вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Кабінет міністрів має вжити в межах повноважень заходів із забезпечення фінансування місцевих виборів 25 жовтня за рахунок коштів державного бюджету України. Також уряд має спільно з Центральною виборчою комісією розробити заходи і рекомендації, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час проведення місцевих виборів 25 жовтня з урахуванням виборчих процедур та вимог Виборчого кодексу. Крім того, Кабмін має здійснити розрахунок та передбачити видатки на забезпечення цих заходів. ЦВК має вжити заходів з фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки і проведення виборів за рахунок коштів державного бюджету; призначити перші місцеві вибори у новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громадах та районах, в яких відповідно до Виборчого кодексу призначено перші місцеві вибори одночасно з черговими місцевими виборами, призначеними на неділю, 25 жовтня. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.