ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПРИЗОВУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ТА РЕЗЕРВІСТІВ НА НАВЧАЛЬНІ ЗБОРИ. ІСНУЮЧІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДАЛЬШОГО УДОСКОНАЛЕННЯ.

Дата: 09.08.2017 16:33

Військовозобов’язані та резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.

РЕЗЕРВІСТ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ

БЕЗКОШТОВНО:

- ВІЙСЬКОВОЮ ФОРМОЮ ОДЯГУ З ПЕРЕДБАЧЕНИМИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗНАКАМИ РОЗРІЗНЕННЯ, ЩО СВІДЧАТЬ ПРО ЇХ НАЛЕЖНІСТЬ ДО РЕЗЕРВІСТІВ;

- ХАРЧУВАННЯМ У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ НИМИ ОБОВ’ЯЗКІВ СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ;

- МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ.

РЕЗЕРВІСТУ КОМПЕНСУЄТЬСЯ:

- СЕРЕДНЬОМІСЯЧНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА НА ПІДПРИЄМСТВІ ЗА ТОЙ ЧАС, ЩО ВІН ПЕРЕБУВАВ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ;

- ГРОШІ ЗА ПРОЇЗД ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ТА В ЗВОРОТНОМУ НАПРЯМКУ.

РЕЗЕРВІСТУ ВИПЛАЧУЮТЬСЯ

(В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ВІЙСЬКОВОГО ЗВАННЯ):

- ГРОШОВА ВИПЛАТА ЗА 30 ДІБ ПІДГОТОВКИ: ВІД 4180 ГРН.;

- ОДНОРАЗОВЕ ГРОШОВЕ ЗАОХОЧЕННЯ ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ (ТИМ ХТО ВИКОНАВ ПРОГРАМУ ЗБОРІВ): ВІД 1600 ДО 3100 ГРН.;

- ДОБОВІ ЗА КОЖЕН ДЕНЬ ПЕРЕБУВАННЯ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ: ВІД 6 ДО 15 ГРН.

ВІДПОВІДНО ДО СТ. 29 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ’ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ» За призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності, державне страхування, безкоштовне медичне лікування.

Навчальні збори проводяться терміном до 30 діб після їх закінчення резервісти забезпечуються безкоштовним проїздом до місця проживання.

Резервістів під час і після закінчення зборів не може бути направлено в іншу частину для проходження військової служби і тим паче в зону проведення АТО.

За більш детальною інформацією звертатися за адресою смт. Летичів, вул. Шірпала Леоніда 2а, Летичівський районний військовий комісаріат, тел. 098-048-20-08.

Військовий комісар

Летичівського районного