Вітаємо з Благовіщенням Пресвятої Богородиці!
7 квітня ми святкуємо одне з 12 головних церковних свят – величне і світло свято Благовіщення Пресвятої Богородиці - це свято «благої вісті» про народження у Діви Марії божественного немовляти, Спасителя роду людського.
Благовіщення також називають святом весни і загального благоденства в природі. Саме тому у народі говорять, що у цей день відбувається третя зустріч зими з весною і вважається, що весна остаточно поборола зиму.
Від щирого серця бажаємо, щоб Боже благословіння ніколи не покидало українську землю, а засади християнської моралі зміцнювали наш дух і додали надії та натхнення задля процвітання та світлого майбутнього. Нехай у Ваших оселях завжди панує здоров'я, щастя, добробут, серце пламеніє любов'ю, а помисли будуть щирими та добрими!
Традиції Благовіщення
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. Також незаміжні дівчата біля храмів танцюють перший весняний хоровод – “кривий танець”. Згідно з віруванням, на Благовіщення не можна важко працювати, вбивати тварин, веселитися і проводити гучні забави, проте, якщо свято випадає в період Великоднього посту, то він у цей день частково послаблюється.
Народні прикмети на Благовіщення
1. Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.
2. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері –пізня.