МІЖНАРОДНИЙ СИГНАЛ SOS (ПРОХАННЯ ПРО ДОПОМОГУ)

Дата: 16.04.2021 11:14

Часом трапляються ситуації, коли відчайдушно потрібно покликати на допомогу, однак не завжди це можна зробити відкрито – закричати, написати повідомлення.

Під час пандемії COVID-19 суттєво зросла кількість випадків домашнього насильства, саме тому канадська благодійна організація Canadian Women придумала спосіб, як жертви можуть непомітно попросити про допомогу. Це своєрідний код SOS кінчиками пальців.

Вигаданий жест означає словосполучення «Допоможи мені»:

1. Виставити долоню й сховати великий палець.
  2. Стиснути інші пальці у кулак.

Меджибізький центр надання соціальних послуг закликає усіх дорослих запам’ятати даний жест та передати його дітям, зауваживши, що якщо ті опиняться  у небезпечній ситуації та не можуть відкрито повідомити про це іншим людям використати даний жест.

Зважаючи на останні статистичні дані проблема насильства в Україні є надзвичайно гострою. Тому будьмо уважними і небайдужими один до одного! У разі виникнення підозр про вчинення насильства одразу звертайтесь до Національної поліції України за номером 102.