Місячний посівний календар на травень 2021 року: які роботи проводити на городі і в саду

Дата: 06.05.2021 10:09

У садівників та городників травень вважається найбільш швидкоплинним і найбільш стресовим. Це період температурних контрастів: нічні заморозки цілком можуть триматися до кінця місяця. Протягом травня потрібно закінчити всі посіви, посадку, пересадку, обрізку, мульчування, проріджування, розпушування та багато іншого, що не було завершено за сезон.

6 травня - посадка декоративних квітів, плодових дерев, бузку. Дуже сприятливий день для висадки малини, смородини і винограду. Не рекомендується вносити хімічні добрива.

7 травня - рекомендується робити те ж, що і 6 травня.

8 травня - посів редьки, огірків, зеленої цибулі. Не рекомендується садити квіти.

9 травня - прополюють рослини, удобрюють і перекопують землю, вносять добрива. Можна боротися зі шкідниками і хворобами. Садять абрикос, яблуні, сливу.

10 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

11 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

12 травня - день молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

13 травня - сприятливий день для посадки рослин з довгим стеблом: дині, кавуна, гороху, квасолі. В саду висаджують в'юнкі рослини.

14травень - посадка троянд, багаторічних квітів, винограду, полуниці. Не рекомендується пересаджувати рослини. Можна рихлити грунт і полоти саджанці.

15 травня - дуже урожайний день. Можна висаджувати будь-які культури. Рекомендується рясний полив.

16 травня - посів гороху, квасолі, посадка перцю, помідорів, полуниці. Стрижка газону, обрізка дерев. Можна видаляти зайві пагони.

17 травня - висадка огірків, кабачків, гарбузів, кавунів і динь. Можна вносити мінеральні добрива та інсектициди.

18 травня - можна висаджувати цілющі рослини, м'яту, шипшину, горіх. З городніми культурами бажано не працювати.

19 травня - рекомендації такі ж, як і днем раніше.

20 травня - посів кропу, перцю, томатів, огірків. Можна висаджувати декоративні чагарники і вічнозелені рослини. Пересадка хризантем.

21 травня - хороший день для посіву пряних трав (базиліка, майорану, розмарину і т.д.), полуниці, салату. Можна обрізати і полоти рослини.

22 травня - висадка розсади томатів, капусти білокачанної, цвітної, брокколі, перцю. Хороший день для посадки вишні, сливи і абрикоса.

23 травня - урожайний день для посадки шпинату, бобових, гороху, кукурудзи, гірчиці. Не рекомендується вносити хімічні добрива і отрутохімікати.

24 травня - висадка перцю, помідорів, баклажана, кабачків, всіх видів капусти, часнику. Не рекомендується обрізати і рясно поливати рослини. В саду висаджують троянди, клематиси, виноград.

25 травня - рекомендується робити те ж, що і днем раніше.

26 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться.

27 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами

28 травня – Повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться. Можна рихлити грунт і полоти саджанці.

29 травня - посадка картоплі, редису, гострого і болгарського перцю, часнику. Не рекомендується садити буряк і картоплю.

30 травня - посадка картоплі, моркви, гарбуза, петрушки, гірчиці. Можна боротися зі шкідниками, обрізати дерева і вуса полуниці. У цей день вразливі коріння рослин, тому не рекомендуються пересадки.

31 травня - розпушування грунту, внесення добрив, прополка рослин. Висаджують щавель, шпинат, тютюн, кукурудзу.