Правила безпечної поведінки дітей у соціальних мережах

Дата: 14.09.2021 10:43

Прикро констатувати, але в Україні почастішали випадки суїцидів серед підлітків. Деякі з них пов’язані з негативним впливом соціальних мереж, у яких почали з’являтися нові «групи смерті», що доводять неповнолітніх до самогубства.

Щоб уберегти синів і доньок від необдуманих кроків, батькам слід приділяти більше уваги дітям: стежити за їхньою поведінкою, говорити про небезпеку в інтернеті та нагадувати правила безпечного користування соціальними мережами. Дотримання цих простих порад допоможе уникнути небажаних проблем.

Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба на своїй офіційній сторінці у фейсбук закликає батьків більше говорити з дітьми про небезпеку онлайн. Посадовець наголошує, що вона більша, ніж здається. Діти сприймають заклик як гру, не розуміючи наслідків своїх дій, що може призвести до катастрофічних наслідків. Дітям необхідно частіше нагадувати, що не слід спілкуватися з незнайомцями, не  повторювати дії, які пропонуються в мережі. Розваги онлайн загрожують небезпечними, а іноді й невідворотними наслідками в реальному житті.

Які загрози можуть спіткати дитину в інтернеті?

1. Загроза залежності – проста гра, яка з часом провокує ігрову залежність, призведе до негативних наслідків, зокрема погіршення успішності, небажання соціалізуватися.

2. Небажані знайомства в соціальних мережах з небезпечними елементами (шахраями, булерами, маніяками).

3. Вільний доступ до матеріалів, які мають негативний вплив на психіку дитини.

4. Загроза порушення конфіденційності. Будь-яка особиста інформація, вказана дитиною під час реєстрації, може використовуватися з метою цькування, шантажу, тощо.

Основні правила безпеки в інтернеті, з якими слід ознайомити дитину:

• не розміщувати свої особисті дані, якими можуть скористатися шахраї;
  • краще використовувати нік, а не справжнє ім’я;
  • блокувати всіх, хто викликає найменшу підозру;
  • не виносити на обговорення в мережі теми особистого характеру;
  • не можна йти на зустріч з незнайомцем, з яким спілкувався в інтернеті;

Поради батькам:

• постійно наголошуйте, що дитина може звернутися до вас за допомогою в будь-якому разі, коли виникає неприємна, або незрозуміла ситуація;
  • щоденно обговорюйте справи дитини та її почуття, будьте відвертими і правдивими у стосунках з дітьми;
  • демонструйте їм повне прийняття, виражайте схвалення та підтримку, терпимість до помилок, невдач і проблем.

Дитина має розуміти, що може розраховувати на захист дорослих.

Служба у справах дітей Меджибізької селищної ради