26 квітня  - 36 річниця Чорнобильської трагедії.

Дата: 26.04.2022 11:34

Фото без описуРівно 36 років тому, 26 квітня о 01:23 ночі в Україні сталась Фото без описуподія, що назавжди закарбувалась в історії, як одна з найстрашніших техногенних катастроф. Того дня  потужний вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС розділив життя багатьох родин на «До» та «Після», скалічив життя мільйонів людей, лишивши болючий рубець на долях цілих поколінь. Катастрофа спричинила тотальне забруднення повітря в радіусі тисячі кілометрів, а територія навколо перетворилась на зону відчуження. Разом з тим, Чорнобильська трагедія стала певним символом неймовірної людської самопожертви. Сьогодні ми закликаємо кожного схилити голову перед героїчним подвигом пожежних, військових, і кожного, хто так хоробро вступив в нерівний бій з вогнем, поклавши свої життя та здоров’я.

Насьогодні Чорнобиль встиг пережити другу катастрофу - окупацію російськими загарбниками.

24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Вони спотворили вулиці Чорнобиля, залишили вибухові снаряди та небезпечні пастки, розграбували офіси підприємств та автомобілі для перевезення РАВ.

Через дії окупаційних військ рф мало не повторилася трагедія світового масштабу!

Сподіваємось, що людство зробить висновки і допоможе стримати агресора та захистити українську землю!

Дякуємо всім, хто боровся з цією страшною бідою! Вічна пам’ять загиблим.