Просимо небайдужих громадян подавати власні пропозиції і зауваження щодо зміни назв географічних об’єктів, населених пунктів, об’єктів топоніміки

Дата: 11.05.2022 08:48

Фото без описуВідповідно до листа Хмельницької обласної військової адміністрації №98/35-36-2509/2022 за 06.05.2022 року, у якому пропонується провести невідкладні заходи щодо дерусифікації назв географічних об’єктів, населених пунктів, об’єктів топоніміки, що знаходяться на території громади, відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму підготовлено пропозиції для розгляду їх на черговій сесії Меджибізької селищної ради.

Ці пропозиції враховують рекомендації, надані науковими працівниками державного історико-культурного заповідника «Межибіж», а також, дослідження місцевих краєзнавців, здійснені у 2000-2014 рр.

Просимо небайдужих громадян подавати власні пропозиції і зауваження!

смт Меджибіж

Наявна назва

Обґрунтування

Пропонована назва

Обґрунтування

вул. Пушкіна

Вулиця названа на честь класика російської літератури, з метою фіксації у свідомості жителів значущості російської культури, її велике значення для українців, як маркер російського панування в Україні

Костельна

Святотроїцька

На честь костелу, Свято троїцького храму, пам’ятки архітектури ХУІ ст., який знаходиться на цій вулиці

вул. Гагаріна

Назва присвячена російському космонавту, першій людині, що побувала в космосі з метою формування у свідомості людей уявлення про росіян як про першопрохідців у сфері науки і техніки.

Святомиколаївська

На честь храму Святого Миколая, який знаходиться на цій вулиці

вул. Чкалова, пров. Чкалова

Вулиця та провулок названі на честь російського пілота В. Чкалова з метою формування уявлення про росіян як таких, що домінують у сфері авіації

Гетьмана Павла Скоропадського

Павло Скоропадський – гетьман Української Держави 1918 р. Навесні і влітку 1917 р. формував у Меджибожі 1-ий український корпус.

вул. Маяковського

Вулиця названа на честь російського поета В. Маяковського з метою фіксації у свідомості людей уявлення про високу вартість та велике значення російської культури для українців

Банна

Давня історична назва цієї вулиці

вул. Матросова

Вулиця названа на честь російського солдата Матросова, який зробив героїчний вчинок під час другої світової війни. З метою утвердження уявлення про росіян як героїв.

Олександра Наяровського

Ковальська

Маріупольська

Олександр Наяровський –член українського підпілля під час німецької окупації, у 1943 році закатований німцями у старокостянтинівському концтаборі

На честь ковальського промислу, яким славився Меджибіж у середні віки

На честь героїв-захисників Маріуполя в російсько-українській війні, серед яких є також і вихідці з Меджибожа (Михайло Тимчак)

пров. Некрасова

Названо на честь російського поета Некрасова як маркер домінування російської культури

пр. Замковий

У зв’язку з тим, що провулок прилягає до вул. Замкова

вул. 8 березня Названо на честь комуністичного свята вул. Ракова Історична назва вулиці зазначена  в "Інвентарі Меджибізької волості" за 1717 р.

С. Ставниця

вул.Костроміна

Названо на честь військового росіянина Костроміна, який брав участь у визволенні Ставниці від нацистів у 1944р. Як маркер позитивної ролі, яку відіграли росіяни в історії України

Володимира Лучкова

Володимир Лучков – член українського підпілля часів німецької окупації, закатований нацистами в 1943р. у Старому Костянтинові.

вул.Першотравнева

Названо на честь 1 травня, комуністичного свята

с. Требухівці

вул. Гагаріна

Названо на честь першої людини, яка побувала в космосі, росіянина з метою формування  уявлення про росіян як про першопрохідців у сфері науки й техніки

Івана Лукашенка

Іван Лукашенко, мешканець цієї вулиці, член українського антинацистського підпілля, закатований німцями у Старокостянтинівському концтаборі в 1943 р.

с. Шрубків

вул. Васяніна

Вулицю названо на честь роіянина-військового, який брав участь у визволенні Шрубкова від нацистських  загарбників у 1944 р.

Омеляна Купченка

Омелян Купченко - генеральний обозний українського повстанського війська, який загинув біля с. Шрубків у 1648 р.

вул. Перемоги

Вулиця названа на честь перемоги над нацистською Німеччиною в 1945р.

с. Ярославка

вул. Кошарського

Названо на честь жителя Ярославки Карла Кошарського, учасника підпілля під час німецької окупації, знищеного німцями в 1943 р.

с. Голосків

с. Русанівці