Щорічно, 22 травня, українська екологічна спільнота відзначає День Південного Бугу

Дата: 11.05.2022 09:50

Відповідно до гідрографічного районування території України з урахуванням басейнового принципу, територiя нашої громади розташована в басейні річки Південний Буг - однієї з найбільших перлин водного багатства нашої країни. Це річка, яка бере початок на Хмельниччині, води якої протікають винятково територією України, і, незважаючи на це, с другою за довжиною після Дніпра в Україні. Унікальність і краса цієї ріки та її приток потребують постійного дбайливого ставлення і збереження

Мета проведення заходів - екологічне виховання молоді та дітей, змiна ставлення населення до водних ресурсів басейну Південного Бугу, привернення уваги органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем малих річок в басейні Південного Бугу та пошуку шляхів їх спільного виршення.

Зважаючи на це, демонструємо відеосюжети про Південний Буг!

День Південного Бугу

Вiдео для дітей

Довідково: В межах Хмельницької області площа річкового басейну Південного Бугу займає 4,61 тис. км або 22,4% тeритopiї області. В річковому басейні Південного Бугу знаходиться 20 водосховищ площею 4,6 тис. га із сумарним об'ємом 67,54 млн м³, 940 штучних водних об'єктів площею 5,0 тис. га із сумарним об'ємом 54,0416 млн м³ тa протікає 1092 малi рiчки сумарною довжиною 3336 км. В басейні Південного Бугу водокористувачами області, щорiчно, в середньому забирається близько 12 млн м³ води, в тому числі 2 млн м3 – підземної.