До уваги мешканців та орендарів водних об’єктів розташованих на території Меджибізької ТГ !!!!!!

Дата: 30.06.2022 11:48

Фото без описуВ місцях масового відпочинку громадян з метою попередження нещасних випадків і надання допомоги тим, хто потрапив у біду на воді, підприємство, установа, організація або орендар, за якими закріплена відповідна територія, створюють сезонні відомчі рятувальні пости, організовують постійне чергування рятувальників, мають бути забезпечені засобами рятування на воді.

Забороняється купання в ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не визначені місцевою владою як місця масового відпочинку громадян біля води. У місцях, заборонених для купання, повинні бути встановлені щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!», а небезпечні місця на акваторії позначаються віхами або буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!». Тому у разі відсутності визначених місць для купання, облаштованих згідно Правил охорони життя людей на водних об’єктах України (Наказ МВС №301 від 10.04.2017р.), просимо ввести відповідні обмеження та встановити попереджувальні знаки про що повідомити населення.

Рішенням виконавчого комітету Меджибізької селищної ради від 27.06.2022 року №2/2022 «Про визначення місць масового відпочинку на водних об’єктах на території Меджибізької селищної територіальної громади» визначено місце масового відпочинку на воді об’єкт «Головчинці озеро» розташоване у с.Головчинці.

Впродовж останніх днів на Хмельниччині зберігається спекотна сонячна погода, яка у багатьох мешканців краю викликає бажання відпочити біля річок і водоймищ. Та для того, щоб це дозвілля принесло лише користь, необхідно дотримуватись певних правил безпеки.

29 червня 2022 року вже зареєстровано один смертельний випадок на воді і на території нашої громади. Аби запобігти нещасним випадкам на водоймах, Сектор з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи Меджибізької селищної ради вкотре закликає громадян не ризикувати своїм життям, купатися лише на спеціально облаштованих місцях, не заходити у воду напідпитку та в жодному разі не залишати дітей без нагляду.

Шановні громадяни, якщо ви виявили бажання покататись на плавзасобах або покупатись у ставку чи річці, слід пам’ятати елементарні правила поводження на водоймах.

Правила поведінки під час купання на водоймах:

*забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей; відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

*не заходити у воду в нетверезому стані;

*забороняється заходити глибше, ніж по пояс, людям, які не вміють плавати;

*не залишати малолітніх дітей без нагляду дорослих, тому що їхня поведінка у воді непередбачувана;

*уникайте води із швидкою течією;

*купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці, – не пірнайте з берега, гірки, дерева;

*у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;

*купатися краще там, де є рятувальні служби;

*утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Правила поведінки під час перебування на плавзасобах:

*сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу;

*забороняється пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху;

*забороняється розгойдувати човен, пірнати з нього;

*категорично забороняється переходити з одного човна в інший;

*забороняється перетинати курс інших плавзасобів;

*забороняється віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

*забороняється катати людей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах;

*забороняється виходити на воду за несприятливих метеорологічних умов;

*категорично забороняється кататися на човні без рятувального жилета, також човен має бути оснащеним хоча б одним рятувальним кругом.

Шановні громадяни! Звертаємося до вас із застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей вдалим, весь час суворо дотримуйтеся правил та порад рятувальників!