Рутинна імунізація закордоном: що потрібно знати?

Дата: 30.06.2022 16:30

Фото без описуВійна змінила плани кожного українця, проте навіть у цей час ми маємо пам’ятати про власне здоров’я. Особливо це стосується тих людей, котрі виїхали за кордон і зараз перебувають у безпеці.
   Важливою складовою підтримки здоров’я є щеплення від інфекційних хвороб, адже такі захворювання можуть завдати неабияких проблем і навіть призвести до смерті.

Отож, що потрібно знати про рутинні щеплення за кордоном?
 Якщо Вам або Вашій дитині потрібно отримати щеплення закордоном, вас вакцинуватимуть за Національним календарем імунізації країни перебування.
 Документи, що можуть підтвердити (у т.ч. і закордоном) інформацію про проведені раніше щеплення:
*історія розвитку дитини (форма №112/о);
*карта профілактичних щеплень (форма №063/о);
*медична карта амбулаторного хворого (форма №025/о);

*міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
 *довідка про проведені щеплення.
 Щеплення, зроблені закордоном, не «згорають». За наявності підтверджувальних документів, вони будуть враховані та додані в медичну документацію в Україні.
 Якщо Ви не можете підтвердити зроблені раніше щеплення, Вам доведеться розпочинати курс вакцинації спочатку. Це безпечно.
 Можна вводити кілька вакцин одночасно. У такому випадку щеплення треба робити в різні кінцівки або використовувати багатокомпонентні вакцини. Це нормальна світова практика, що дозволяє зменшити кількість візитів до лікаря, рівень стресу для дитини та батьків.
 Протипоказання до щеплень у більшості випадків є тимчасовими. Щеплення не роблять у випадку, якщо:
 *температура тіла пацієнта перевищує 38°С;
 *спостерігається гостра алергічна реакція на попередню дозу вакцини.
  Пам’ятайте про важливість рутинної вакцинації та, за необхідності, зверніться до лікаря в країні, де ви перебуваєте.