КП «Добробут» інформує жителів громади

Дата: 06.07.2022 11:31

Фото без описуШановні мешканці громади, відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017р. вимагаємо, щоб всі житлові та нежитлові будівлі були оснащенні вузлами комерційного обліку води. Лічильники необхідно встановлювати на межі балансової належності, тобто у місці підключення до централізованої системи водопостачання.

Зважаючи на вимоги законодавства, а також на існуючу проблему дефіциту об’ємів питної води в усіх населених пунктах громади, споживачам необхідно якнайшвидше встановити прилад обліку. У разі відсутності у споживача засобу обліку виробник має право зобов’язати споживача встановити засіб обліку протягом 30 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. №163 та Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва ЖКГ України від 09.08.2018 р. №206 лічильник повинен мати наступні технічні характеристики:

– діаметр 15 мм;

– клас точності «С»;

– гарантований антимагнітний захист та/або датчик використання магніту;

– ступінь захисту IP 68 (можливість роботи у затопленому стані) споживачам, що проживають у приватному секторі;

– міжповірочний інтервал – не менше 4 роки;

– термін експлуатації – не менше 12 років.

Встановити лічильник потрібно в точці приєднання до централізованої мережі водопостачання. Споживачам, що проживають у приватному секторі встановити лічильник потрібно у колодязі. У разі відсутності колодязя, його необхідно збудувати відповідно до Державних будівельних норм: ширина – 1м, глибина – в залежності від глибини залягання водопроводу (орієнтовно 1,8м).

Після встановлення водоміра, необхідно викликати контролера КП «Добробут» для його опломбування.

У разі не встановлення лічильника протягом вказаного терміну будуть вжиті заходи щодо припинення водопостачання.

З огляду на зазначене, рекомендуємо всім споживачам селища (села), оселі яких не оснащені індивідуальними лічильниками води (вузли розподільного обліку), встановити прилади та сплачувати лише за фактично спожиті послуги водопостачання.

З повагою КП «Добробут»