Якщо ви вирішили усиновити дитину

Дата: 14.07.2022 13:35

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім`ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Крок 1

Якщо ви бажаєте усиновити дитину, то треба подати заяву про таке бажання до служби у справах дітей за місцем проживання.

Крок 2

Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини.

Крок 3

Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрації вас як кандидатів в усиновлювачі.

Крок 4

Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню та отримуєте направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

Крок 5

Знайомство та встановлення контакту з дитиною.

Крок 6

Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Крок 7

Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення.

Крок 8

Судове засідання про усиновлення.

Крок 9

Дитина стає членом вашої сім'ї.