Як не впасти під час ожеледиці?

Дата: 12.01.2023 13:54

Фото без описуЯк не впасти під час ожеледиці?

За даними Центру медичної статистики, в середньому, 97,5 тис. українців щороку травмуються внаслідок падіння. Значна частина ушкоджень трапляється взимку, особливо під час ожеледиці.

Щоб зменшити ризик впасти і травмуватися, варто дотримуватися простих та дієвих порад.

* Не користуйтеся телефоном, коли йдете – покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте телефон, якщо потрібно підсвітити собі шлях. Використання гаджетів під час ходьби знижує вашу пильність: ви можете не помітити небезпеки.

* Надайте перевагу зручному взуттю на рельєфній підошві замість високих підборів.

* Ходіть обережно та без поспіху: що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися.

* Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають краще балансувати у разі падіння.

* Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.

* Носіть одяг, який робить вас помітними, коли ви на вулиці. Використовуйте світловідбивні елементи на одязі та сумках.

* Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – уникнути травмування.

* Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях транспортних засобів під час ожеледиці значно довший.

* Тримайтеся подалі від будівель, щоби захистити себе від падіння буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості, залишайтеся вдома.

Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах - терміново зверніться до лікаря!

Також уникайте переохолодження!