За реагування Летичівської окружної прокуратури у комунальну власність Меджибізької селищної територіальної громади повернуто землі сільськогосподарського призначення

Дата: 31.08.2023 14:48

За реагування Летичівської окружної прокуратури до комунальної власності Меджибізької селищної ради фактично повернуто дві земельні ділянки, загальною площею 3,6184 га., вартістю понад 70 000 гривень, розташовані за межами населених пунктів Меджибізької селищної ради на території Меджибізької селищної територіальної громади.

Як встановлено окружною прокуратурою, посадові особи Головного управління  Держгеокадастру  у Хмельницькій області всупереч вимогам законодавства, не маючи на те повноважень, розпорядились земельними ділянками сільськогосподарського призначення, які на підставі закону належали до комунальної власності Меджибізької селищної ради, передавши їх у власність громадян для ведення особистого селянського господарства, які, в подальшому, відчужили їх на користь третьої особи.

Летичівським районним судом  прийнято рішення, яке залишено без змін Хмельницьким апеляційним судом, про задоволення позовів керівника Летичівської окружної прокуратури, поданих в інтересах держави в особі Меджибізької селищної ради, до громадян про витребування двох земельних ділянок, загальною площею 3,6184 га.

На виконання рішення суду, яке набрало законної сили, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме  майно скасовано  запис про право власності  громадянки на вищевказані земельні ділянки та зареєстровано право власності на них за Меджибізькою селищною радою.

Прокурор Летичівської

окружної прокуратури                                                               Олена СУХОРУК