МОВА, ПИСЕМНІСТЬ,ОСВІТА - ЦЕГЛИНКИ З ЯКИХ СКЛАДАЄТЬСЯ НАША ІДЕНТИЧНІСТЬ

Дата: 27.10.2023 21:43

Фото без опису✍️ 27 жовтня вся Україна відзначила День української писемності та мови.

📌Мова – це символ нашої нації, в мові – наша культура і рівень нашої свідомості. Це така ж важлива частина нашої національної ідеї, як державний герб, гімн і прапор.

Сьогодні загарбницька орда вбиває і знищує наш народ і нашу ідентичність лише за те, що ми розмовляємо рідною мовою.

📜 28 липня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови – з 9 листопада на 27 жовтня.

✅Освітянська родина Меджибізької громади активно взяла участь у написанні радіодиктанту національної єдності.

📌 Цьогоріч авторкою тексту «Дороги України» стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, а зачитав його Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша у нещодавно показаному на широких екранах фільмі «Довбуш».

❗️Трансляція відбувалася в ефірі Українського Радіо та Радіо Культура, на телеканалі Суспільне Культура, Youtube-каналі Українського Радіо та на Facebook-сторінках Суспільного.

Фото без опису   Фото без опису

📚В закладах освіти та Меджибізькій публічній бібліотеці пройшли тематично-виховні заходи приурочені Дню української писемності та мови.

‼️Тож, розмовляйте українською, думайте українською, читайте українські книжки, плекайте свою мову, бережіть її чистоту – вона ніколи не загубиться в різнотрав'ї інших мов.