ЛЯЛЬКИ ДЛЯ НЕНАРОДЖЕНИХ

Дата: 19.04.2024 18:51

18 квітня в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулося відкриття виставки міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених»: трагічна історія голоду в Україні висвітлені на виставці українських майстринь.

🔸На виставці представлено 81 сюжетна композиція від майстрів-лялькарів зі всієї України та діаспори (Німеччина, Польща, Португалія).

🔹Те відчуття коли ляльки - це не лише іграшки, а окрема історія цілих родин.

🔸«Усі композиції створені на основі історичних фактів, фотоматеріалів та спогадів про страшні 1932-1933 роки, які збереглися в родинах українських майстрів по всьому світу», - зазначила кураторка даного міжнародного культурно-просвітницького проєкту Валерія Левківська.

Фото без описуФото без опису

🔹«Виставка дуже емоційна і потребує великого переосмислення, бо відображає події, які були в історії нашої України і про які ніколи не можна забувати. Ці події стосуються кожної родини!», - зауважив селищний голова Олександр Ткач.

🔸На заході також були присутні авторка проєкту, віцеголова німецького-української спілки «KOLOS” Тетяна Золочевська, заступник керівника виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Тетяна Зеленко, директор Департаменту інформаційної діяльності,культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інна Михайлова.

🔹Виставка міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених» демонструватиметься в Меджибізькому замку, в музеї пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років з квітня до листопада 2024 року.

❗️Запрошуємо кожного особисто познайомитися з експозиціями виставки міжнародного масштабу і ще раз нагадати собі про найболючішу сторінку нашої історію, відчувши атмосферу того часу крізь витвори справжнього мистецтва.

Державний історико - культурний заповідник "Межибіж"