Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

ЛЕТИЧІВСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА ЗАСТЕРІГАЄ!

Дата: 07.06.2024 11:27
Кількість переглядів: 93

Фото без опису

У цей час в мережі Інтернет можна придбати усе необхідне (ліки, продукти харчування, одяг, побутові товари) чи оплатити комунальні та інші платежі, тощо.

Однак, на сьогодні значного розповсюдження набули шахрайські схеми, засновані на вразливому емоційному стані та зловживанні довірою громадян.

Відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

З бігом часу шахрайство стає дедалі поширенішим у цифрову епоху. При цьому, шахраї розробляють все більш нові та правдоподібні схеми для здійснення обману з метою заволодіння конфіденційною інформацією жертв, їх грошовими коштами.

Найбільш поширеними є: недоставлення товару, що куплений в незнайомих продавців через соціальні мережі; шахрайство із використанням фішингових посилань, які створюються шахраями та в подальшому надсилаються ними в електронних листах або повідомленнях з метою спонукання жертви до вчинення певних дій, що можуть призвести до розголошення особистої інформації або завантаження шкідливого програмного забезпечення; телефонні дзвінки від різноманітних служб чи компаній, тощо.

Так, в період розвитку сучасних інформаційних технологій  способи шахрайства стають все більш досконалими та складними, тому важливо знати як їм запобігти.

          Щоб не потрапити у пастку шахраїв під час здійснення операцій в мережі Інтернет необхідно дотримуватись простих заходів, зокрема:

1. Не вказувати власні персональні дані на неперевірених сайтах.

2. Не повідомляти невідомим абонентам термін дії банківської картки та СVV-код (тризначний код, що міститься на зворотній стороні банківської карти), PIN-код, пароль від онлайн-банкінгу, коди з SMS від оператора зв’язку, що можуть використовуватись для підтвердження транзакцій.

3. Для безпечного онлайн-шопінгу купувати та сплачувати за товари лише на перевірених сайтах. Для онлайн-шопінгу краще отримати окрему інтернет-картку і переказувати на неї лише суму, необхідну для оплати та обирати післяплату. Не здійснювати передоплат у неперевірених інтернет-магазинах. При цьому, велика кількість підписників і відгуків на сторінках магазинів у соцмережах не є ознакою безпечності.

4. Ніколи не залишайте свої персональні дані на незнайомих або підозрілих сайтах. А також, не варто переходити за сумнівними посиланнями. Необхідно бути пильними та отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел.

5. Перевіряти гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній. У разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації.

6. Не користуватися неперевіреними оголошеннями щодо роботи, яка обіцяє швидкий заробіток за внесення завдатку, тощо.

Завжди аналізуйте інформацію, яку отримуєте під час телефонних розмов з невідомими абонентами та в мережі Інтернет. Дотримання елементарних правил дозволять вам ніколи не стати жертвами шахраїв.

Керівник Летичівської

окружної прокуратури                                                  Сергій СУХОРЕБРИЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь