Як уберегтися від кишкових інфекцій
Літо – це період не тільки відпочинку, але й сезон підвищеної захворюваності на кишкові інфекції. На теренах Хмельницької області значно зросла частка хворих на кишкові інфекції, за 6 місяців 2017 року інфекційна захворюваність цієї групи інфекцій зросла на 21%, порівняно з 2016 роком.
В організм людини мікроби потрапляють з їжею, водою, а також, заносяться брудними руками та предметами домашнього вжитку. Недарма кишкові інфекції називають «хворобами брудних рук». Руки необхідно мити перед вживанням і приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету. При правильному митті руки спочатку змочують, потім намилюють і розтирають мило до утворення густої піни, після чого піну змивають. Для видалення бруду з-під нігтів використовують щітку. Нігті на руках необхідно коротко підстригати. Гризти нігті взагалі неприпустимо.
Важливе значення має правильне зберігання харчових продуктів. Існують певні терміни зберігання та вживання їжі і страв,які необхідно суворо виконувати. Овочі, фрукти та ягоди, які вживаються у свіжому вигляді потрібно мити у проточній чистій воді. Молоко придбане на базарах перед вживанням необхідно кип`ятити.
Фактором передачі кишкових інфекцій може стати вода, особливо небезпечна вода у відкритих водоймах,криницях,в яких роками не проводиться дезинфекція води. Намагайтесь не ковтати воду при купанні в річці, озері, ставку, морі.
Певну роль в розповсюдженні кишкових інфекцій відіграють мухи, які переносять збудників різних захворювань з нечистот на харчові продукти, посуд, навколишні предмети. Для того, щоб мухи не залітали в приміщення, вікна закривають марлею, або сіткою. Пам’ятайте, у чистому приміщені мух набагато менше!
При будь – якому підозрілому на кишкову інфекцію нездужанні(нудота,блювота,головний біль,головокружіння, підвищення температури тіла) необхідно негайно звернутися до лікаря, або в найближчий медичний заклад.
Будьте здорові! Бережіть себе!
Завідувач Деражнянським районним
Лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» Наталя Ткачук