Навчальні заклади громади ч.1
Дата: 28.05.2019 16:13
Кількість переглядів: 893
І хліб, і труд — не байдужі зустрічні,
Дороги їх — поруч, одна в них судьба.
Бо труд без хліба — трагедія вічна,
А хліб без труда — віковічна ганьба…
Нещодавно ми відвідали колискову хлібодарів. Так, так саме той навчальний заклад нашої Меджибізької об’єднаної територіальної громади, де силами педагогічного колективу плекають спеціалістів агропромислового комплексу. Це Голосківський професійний аграрний ліцей, який з нещодавнього часу носить нову назву – Голосківське територіальне відокремлене відділення ДНЗ «Деражнянського центру професійної освіти».
Очолює заклад Черкаський Микола Васильович. Він компетентно вирішує навчально – виробничі, фінансові, агротехнічні та господарські проблеми. Його правило співпрацювати з керівниками базових господарств та установ.
За останній час при правильній стратегії розвитку, зусиллями педагогічному колективу та учнів, навчальний заклад суттєво змінився. І це не голослівні слова…
При відвідуванні ліцею, нас тепло зустріли працівники. Це багаторічний методист, а зараз завідувач відділенням - Мазуркова Лаззат Темірбулатівна, викладачі та майстри виробничого навчання. Їхня праця не оцінена. Лише за останній рік в ліцеї створено:
|
-актовий зал для проведення урочистостей та організаційно-масових заходів;
- медіатека, як сучасний тренд європейського суспільства, інноваційного інтерактивного простору, аналогам якої напевно немає в окрузі. Свою апробацію вона пройшла неодноразовим відвідуванням делегацій державного, обласного, районного та місцевого рівня;
- придбано новітню сільськогосподарську техніку: комбайн КЗС – 812 Полісся (Гомсельмаш) в комплекті з жаткою 7 м., сівалка зернова Харвест – 5,4 - 0,2 з транспортним пристроєм і системою контролю висіву, ОПШ – 2,4 21,6 м., що дає змогу учням отримувати практичні навички та вдосконалювати майстерність;
- модернізований авто-тракторний полігон;
- встановлено обладнання відеоспостереження, що дає змогу підтримувати дисципліну та забезпечити належне збереження матеріальних цінностей;
- проведено благоустрій території;
І багато іншого, що приваблює молодіжний контингент йти навчатися до закладу та отримувати таку необхідну і потрібну для подолян спеціальність. Їхній спектр професій значно розширився. Тут можна отримати спеціальність: електромонтера, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин, тракториста-машиніста, контролера-касира, кухара-кондитера. Відділ проводить підготовку та перепідготовку кадрів агропромислового комплексу.
Цілеспрямований стратегічний розвиток, згуртований компетентний колектив, необхідність держави в отриманні висококласних спеціалістів які розвивають та забезпечують продовольчу безпеку, сприятливе географічне розташування, наявність відповідної навчально-технологічної база всі ці чинники сприятимуть розвитку навчального закладу. А отже держава буде отримувати хлібодарів подільських ланів!
|
« повернутися