Вигляд з моста через Південний Буг

Дата: 01.01.2020 14:56

Меджибізький замок - пам’ятка фортифікаційної архітектури XIV - ХІХ ст. Замок розташований на мисі біля злиття річок Південний Буг та Бужок, від якого й виникла найдавніша назва містечка “Межибоже”. Під таким іменем Меджибіж вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1146 році.

Фото без описуФото 1930-х років

Перше дерев’яне укріплення було побудоване ще за часів Київської Русі. Кам’яний замок вперше збудували князі Коріатовичі з династії литовських князів Гедиміновичів. Сучасних обрисів з неприступними стінами, могутніми вежами, ренесансовим палацом, пристінними корпусами і замковою церквою Меджибізький замок набув у XVI ст. Перебудова ХІХ ст. Надала йому рис романтичної резиденції та неофіційну назву “Білий лебідь”.

Меджибіж та його велична фортеця пов’язані з перебуванням тут Б. Хмельницького, Т. Шевченка, Т. Костюшка, П. Скоропадського та інших видатних особистостей.
Комплекс споруд Меджибізької фортеці є пам’яткою архітектури національного значення.

Фото 1951 р.

Дивіться також: Гребля і млини стародавнього Меджибожа

Більше інформації на сторінці Туристично-інформаційного Центру.

Medzhybizh Castle is a monument of fortification architecture of the XIV–XIX centuries. The castle is located on the cape at the confluence of the Southern Bug and Buzhok rivers, from which the most ancient name of the town “Mezhibozhe” emerged. Under this name, Medzhybizh was first mentioned in the Hypatian (Ipatiev) Chronicle in 1146.
The first wooden fortification was built during the times of Kievan Rus. The stone castle was first built by princes Koriatovychi from the dynasty of the Lithuanian princes Gediminids. Medzhybizh Castle gained contemporary outlines with impregnable walls, strong towers, renaissance palace, wall-mounted buildings and castle in XVI century. During the restructuring in the nineteenth century, it gained the features of the romantic residence and the informal name "White Swan".
Many outstanding personalities, including B. Khmelnytskyi, T. Shevchenko, T. Kostiushko, P. Skoropadskyi and others, visited Medzhybizh and its majestic fortress.
The building complex of Medzhybizh fortress is an architectural monument with national significance.