Чи потрібно проводити вакцинацію?
Зважаючи на серйозні ризики для здоров’я і те, що можна повторно заразитися COVID-19, потрібно вакцинуватися, навіть якщо ви перехворіли. Захист від вірусу, який людина отримує після того, як перехворіла, називається імунітетом, що набутий природним шляхом.
Антитіла, що виробляються в організмі до SARS-CoV-2, з’являються не відразу, а протягом перших кількох тижнів після зараження, а їх наявність вказує на те, що людина була інфікована SARS-CoV-2 незалежно від перебігу захворювання (безсимптомної, легкої чи важкої форми).
Наскільки людина з природним імунітетом буде захищена від повторного зараження, залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей, які на сьогодні остаточно не встановлені.
Суть вакцин полягає у тому, щоб організм, не хворіючи при цьому, напрацював антитіла та клітини до знешкодження вірусу SARS-Cov-2.
Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.
Вакцинація – єдиний ефективний спосіб сформувати імунітет до COVID-19, що захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби.
Чи потрібно носити маску й уникати близького контакту з іншими, якщо ввели дві дози вакцини?
Так. Ще недостатньо вивчено, чи може вакцина від COVID-19 захистити від передавання вірусу між людьми Тому рекомендовано дотримуватися всіх правил респіраторної гігієни, носити маску і тримати дистанцію навіть після вакцинації.
Україна відкриває останній - 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.
З відкриттям 5-го етапу кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення. Записатися на вакцинацію від COVID-19 можна до пунктів щеплень,зателефонувавши в реєстратуру відповідного закладу.
У Летичівській та Меджібізькій територіальних громадах діє 1 пункт щеплень , який знаходяться при Летичівський амбулаторії загальної практики сімейної медицини .
Захистіть своє життя та здоров’я, а також ваших близьких, які можуть бути в групі ризику.
В. о. завідувача Деражнянського відділення
Хмельницького районного відділу
ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України» Антощишина Л. М.