Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

Профілактика виробничого травматизму під час виконання весняно-польових робіт

Дата: 21.03.2022 11:55
Кількість переглядів: 260

Фото без описуЗ початком весняно - польових робіт суттєво зростають обсяги та інтенсивність виробничого процесу.  У цей час пожвавлюються й інші роботи в агропромисловому виробництві. Це збільшує ризик виробничого травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці й внаслідок неналежної організації робіт. Згідно із Законом України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Якісне виконання робіт і безпека праці залежить від навиків та вмінь самих працівників. У зв’язку з цим роботодавець має забезпечити для них проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, внесених до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, повинні пройти спеціальне навчання та перевірку знань відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

Крім того, необхідно забезпечити та організувати на підприємствах проведення попереднього і періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці. На таких роботах, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 №1804, яким затверджено мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці.

Усім юридичним та фізичним особам, які провадять діяльність у сільському господарстві й відповідно до законодавства використовують найману працю, необхідно дотримуватись Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві (далі – Правила), затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 №1240.

Вимоги Правил є обов'язковими для виконання роботодавцями та працівниками під час виробництва сільськогосподарської продукції.

Під час безпосереднього проведення весняно-польових робіт на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка.

Особливої уваги суб’єкти господарювання мають приділяти роботам, пов’язаним із підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у ґрунт. Такі роботи необхідно здійснювати за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення. Працівники повинні використовувати відповідний спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту органів дихання й зору. Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації.

Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та інших нормативно-правових актів у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів.

Рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму.

 

С.П. Бальжик – в.о. начальника Летичівського відділення

                        управління виконавчої дирекції Фонду соціального

                                              страхування України в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь