Меджибізька громада

Хмельницька область Хмельницький район

В Україні заборонене будь-яке куріння в громадських місцях

Дата: 20.07.2022 08:17
Кількість переглядів: 297

   Фото без описуФото без описуВійна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки, у тому числі збільшення споживання тютюну. І в контексті цього доречно нагадати про ризики пасивного куріння та вдихання вторинних аерозолів. Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями та помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.

   11 липня 2022 року набули чинності зміни щодо захисту населення від шкоди вторинних тютюнових викидів, зокрема розширення переліку місць, у яких забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів.

   Повідомляємо, що на виконання Національного Плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року No 530-р., з метою реалізації положень Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» спільно з громадською організацією «Життя» реалізують низку заходів у сфері контролю над тютюном. Зокрема було розпочато інформаційну кампанію «Турбота про здоров’я – твій вклад у перемогу України» для інформування громадян та суб’єктів господарювання усіх форм власності про нові вимоги законодавства щодо захисту населення від вторинних тютюнових викидів.

Пояснення для курців

   З 11 липня 2022 року Законом України запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

*пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;

*трав’яних виробів для куріння;

*предметів, пов’язаних із їх вживанням;

*тютюнових виробів;

*кальянів;

*електронних сигарет.

   Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

Перелік місць, де заборонено куріння цих тютюнових та нікотинових виробів, чітко визначено в Законі.

Відповідальність за порушення

   Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, передбачає накладення штрафу 51–170 грн. У разі повторного протягом року порушення штраф становить 170–340 грн згідно зі ст. 175–1 КУпАП.

    Сподіваємось, що українці, які курять, поважають своїх близьких і цінують їхнє право на бездимне середовище, тож будуть дотримуватися норм бездимного законодавства.

Пояснення для суб’єктів господарювання

   Якщо ви суб’єкт господарювання, який зазначено в Законі в переліку місць, де заборонено куріння тютюнових та нікотинових виробів, ви повинні забезпечити дотримання законодавства.

Зокрема:

*проінформувати персонал про нові правила;

*розмістити графічний знак і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» забрати всі попільнички та контейнери для тютюнових виробів для електричного нагрівання з закладу/приміщення;

*переобладнати спеціально відведені місця для куріння, наприклад на квітник чи спортивну зону (крім, аеропортів)

*забрати напис, який дозволяє споживати ТВЕНи в приміщенні з вхідних дверей та стін закладу;

*інформувати відвідувачів про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну, а в разі порушення та відмови в припиненні — викликати поліцію.

 

   Пам’ятайте, що дотримуючись норм бездимного законодавства, ви піклуєтеся про своїх працівників та відвідувачів. Робочі місця в приміщеннях, що на 100% вільні від тютюнових та нікотинових викидів, роблять ваших колег і клієнтів здоровішими та щасливими.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь