День пам'яток історії та культури
Щорічно 18 квітня в Україні відзначають «День пам’яток історії та культури» встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 р. № 1062/99.
Україна – держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки – перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.
Меджибіж має давні традиції самоврядування. З XII ст. відоме як місто «Побужжя», що мало торгові зв’язки з поселеннями Волині та Київщини. З 1444 р. Меджибіж – центр округу Речі Посполитої. У XVI-XVIII ст. містечком володіли магнати Сенявські. У 1593 р. король Сиґізмунд III Ваза надав маґдебурзьке право. У Меджибожі існували ткацький, кушнірський, кравецький, гончарний, шевський та ковальський цехи.
Наразі хотілося б наголосити на давніх спорудах, які збереглися в теренах нашої громади: Фортеця XІV-XVI, ХІХ ст., Святомиколаївський храм XVI ст., 1913 р., Торгові ряди XVI ст., Костел святої Трійці XVIІ ст., Єврейський некрополь XVI ст., Колони каплиці XVIІ ст., Млин ХІХ ст., Каплиця-ротонда XVIІ ст., Комплекс порудсвято-Преображенського монастиря (церква святого Мколи,церква святого Онуфрія) 1548р., XIXст., Комплекс споруд Церква воздвиження хреста Господнього (церква, дзвіниця) 1832-1837рр..