Як розбудовувався Меджибіж у 1940-1950-х роках. За матеріалами преси.
Спеціально для жителів Меджибожа, пані Ірина Леськів підготувала цікавий матеріал про розбудову інфраструктури Меджибожа у повоєнні роки.
Газета «Прибузька правда» №34, 25.04.1957, ст.2
Своїми руками
З великим задоволенням жителі м. Меджибожа зустріли початок будівництва водопроводу в райцентрі. Адже весь час вони змушені були носити воду для своїх потреб за кілометр, бо на все містечко було лише 3-4 криниці. Тепер по центральній вулиці будуть встановлені колонки.
Для того, щоб прискорити будівництво водопроводу, трудящі райцентру вирішили своїми силами закрити траншеї, в які покладено труби. 21 квітня на недільник вийшло понад шістсот робітників, службовців, а також учні Меджибізьких середніх шкіл.
Приклад на цій роботі показали працівники райфінвідділу, прокуратури та ін.
Добре працювали і учні, які садили по вулицях райцентру дерева.
Газета «Сталінський прапор», №10, 03.02.1949, ст.2
Нас ображають
Восени ми, піонери Меджибізької середньої школи, ходили в ліс, викопували молоді деревця, щоб посадити свій піонерський садок біля пам’ятника Леніна. Працювали ми із задоволенням. Посадили деревця із надією на те, що навесні вони зазеленіють.
Та, на жаль наша праця була марною. Всі посаджені деревця дуже поламані, бо там щодня зупиняються підводи, ходить різна домашня худоба, забруднюючи площу і знищуючи насадження.
Тут щодень проходять працівники комонгоспу і селищної ради. Вони все це бачать, але не звертають ніякої уваги. Це нас, піонерів, дуже ображає. Ми ж насаджували садок не для того, щоб він гинув.
Е. Іванов,
учень 5 класу
Меджибізької середньої школи
Газета «Сталінський прапор», №33, 22.04.1950, ст.2
На будівництві стадіону
Зробити своє місто красивим і культурним центром – таке єдине прагнення трудящих м. Меджибожа.
До дня Міжнародного свята 1 Травня трудящі райцентру вирішили побудувати стадіон, який би служив улюбленим місцем не тільки для молоді, фізкультурників. А й для трудящих міста. Будівництво стадіону ведеться методом народної будови. В ньому беруть участь люди і транспорт усіх підприємств, установ і організацій міста.
16 квітня на недільнику працювало понад 120 робітників і службовців райцентру. В перших рядах учасників народної будови йдуть працівники пошти, банку, райфінвідділу, автороти.
І. Роєв
Матеріал Ірини Ярославівни Леськів, провідного наукового співробітника ДІКЗ “Межибіж”
Фото: із електронного архіву краєзнавця Ярослава Анатолійовича Михайловського
Читайте також: Гребля і млини стародавнього Меджибожа