25 Травня, 2022 р., 08:46
        Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками воно дуже схоже на натуральну віспу.   Віспу мавп характеризують як зоонозне захворювання. Тобто те, яке передається від тварини до людини.   Важливо, що віспа мавп, у більшості випадків, протікає значно легше, ніж натуральна віспа. Проте, іноді вона все ж таки може призвести до летальних наслідків.   Хоча у назві цього захворювання згадуються примати, проте до людини вона може передаватись і від гризунів.   За наявною наразі інформацією, передача цієї віспи від людини до людини має дуже обмежений характер.   Також важливо, що попередня вакцинація від натуральної віспи є високоефективною профілактикою віспи мавп.   Варто також зазначити, що специфічного лікування або вакцини проти віспи мавп у широкому доступі немає.
23 Травня, 2022 р., 09:47
Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.